Notowania

prawo podatkowe
29.04.2009 00:00

Umowy cywilne a fundusze unijne

Pytanie: Spółka z o.o. realizuje projekt z funduszy europejskich. W ramach projektu zleca pracę osobom fizycznym, zatrudniając ich na umowę o dzieło i ich koszt jest kosztem kwalifikowanym projektu w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. realizuje projekt z funduszy europejskich. W ramach projektu zleca pracę osobom fizycznym, zatrudniając ich na umowę o dzieło i ich koszt jest kosztem kwalifikowanym projektu w 70%. Zgodnie z art. 21 punkt 46 podpunkt a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychód pochodzący ze środków unijnych jest zwolniony z PIT. Co prawda art. 21 ust. 1 punkt 46 podpunkt b) zawiera wykluczenie w sytuacji, kiedy jeden podatnik płaci drugiemu podatnikowi, ale spółka z o.o. nie jest podatnikiem PIT, więc wydaje mi się, że wykluczenie nie dotyczy takiej sytuacji. Czy prawidłowa jest interpretacja, że w wyżej opisanej sytuacji osoba wykonująca zlecenie powinna zapłacić PIT tylko od części wynagrodzenia, które nie pochodzi z dotacji, czyli w tym wypadku 30%? Dodam, że słyszałem, że są wyroki WSA w podobnych sprawach, które potwierdzają taką interpretację.

Odpowiedź: Jak stanowi art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wolne od podatku dochodowego są dochody otrzymane przez podatnika, jeżeli:a)...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz