Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
02.11.2007 00:00

Szwajcaria miejscem zakupu i odbioru towaru

Pytanie: Moja firma (mamy NIP VAT-UE) zakupiła towar u szwajcarskiego dostawcy. Z uwagi na fakt, że realizujemy 2-miesięczny kontrakt w Szwajcarii, miejscem dostawy była także Szwajcaria, a nie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Moja firma (mamy NIP VAT-UE) zakupiła towar u szwajcarskiego dostawcy. Z uwagi na fakt, że realizujemy 2-miesięczny kontrakt w Szwajcarii, miejscem dostawy była także Szwajcaria, a nie Polska. Spółka jest przedsiębiorstwem krajowym bez zagranicznych udziałów. Otrzymaliśmy od dostawcy towaru rachunek wystawiony w euro uwzględniający 7,6% VAT (MWST). Na rachunku brak danych dotyczących nr NIP zarówno dostawcy, jak i odbiorcy. Czy obowiązek podatkowy powstaje w takiej sytuacji w dniu wystawienia rachunku przez dostawcę i należy go przeliczyć wg kursu średniego NBP z tego dnia? Czy należy tę transakcję traktować jako import? Brakuje jednak dokumentu SAD - jeżeli nie, to jak? Czy pod względem przepisów podatkowych, w przypadku tego rodzaju transakcji jedynym dokumentem jest rachunek od dostawcy? Jak należy potraktować podatek VAT naliczony w tym rachunku?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 2 pkt 7 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), przez import towarów rozumie się przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego na terytorium...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz