Notowania

prawo podatkowe
26.01.2009 00:00

Rozdzielność majątkowa a podatki

Pytanie: Zastanawiam się nad zawarciem intercyzy małżeńskiej, czyli ustaleniem rozdzielności majątkowej. Zależy mi jednak na tym, by móc rozliczać podatki wspólnie z żoną oraz korzystać z odliczeń na...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Zastanawiam się nad zawarciem intercyzy małżeńskiej, czyli ustaleniem rozdzielności majątkowej. Zależy mi jednak na tym, by móc rozliczać podatki wspólnie z żoną oraz korzystać z odliczeń na dzieci. Czy po zawarciu intercyzy jest możliwe wspólne rozliczanie podatkowe małżonków?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, małżonkowie podlegający obowiązkowi podatkowemu, o którym mowa w art. 3 ust. 1 (nieograniczonemu...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz