Notowania

prawo podatkowe
04.02.2009 00:00

Roczny limit wysokości umowy o dzieło a VAT

Pytanie: Jestem osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Firma chce mi zlecić wykonanie materiałów i przekazanie do nich praw autorskich na podstawie autorskiej umowy o dzieło. Nie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jestem osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Firma chce mi zlecić wykonanie materiałów i przekazanie do nich praw autorskich na podstawie autorskiej umowy o dzieło. Nie jestem zatrudniony w tej firmie na podstawie żadnej innej umowy. Czy istnieje jakiś roczny limit wysokości takiej umowy o dzieło? Słyszałem, że powyżej pewnej kwoty przychodów trzeba płacić VAT - czy dotyczy to również osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 15 ust. 3 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), za wykonywaną samodzielnie działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 1, nie...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz