Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
28.03.2006 00:00

Przyspieszona amortyzacja używanego lokalu

Pytanie: Jako osoba fizyczna chcę amortyzować mieszkanie z rynku wtórnego, które jest starsze niż 5 lat. Czy mogę sama ustalić stawkę amortyzacyjną, z uwzględnieniem, że amortyzacja nie może trwać...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Jako osoba fizyczna chcę amortyzować mieszkanie z rynku wtórnego, które jest starsze niż 5 lat. Czy mogę sama ustalić stawkę amortyzacyjną, z uwzględnieniem, że amortyzacja nie może trwać krócej niż 10 lat? Czy muszę stosować stawkę ogólną (2,5%), jak dla środków trwałych. Od tego zależy, czy będę płaciła podatek od wynajmu, czy nie.

Odpowiedź: Amortyzację używanych środków trwałych można przyspieszyć przyjmując dla nich indywidualną stawkę amortyzacyjną.
Zgodnie z art. 22j ust. 1 ustawy o podatku...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz