Notowania

prawo podatkowe
09.04.2009 00:00

Przychód osób niebędących pracownikami

Pytanie: Spółka z o.o. prowadzi agencję pracy. Spółka wysłała na rozmowy kwalifikacyjne w sprawie pracy do holenderskiej firmy kilka osób. Nie jest więc jeszcze pewne, czy osoby te będą zatrudnione w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. prowadzi agencję pracy. Spółka wysłała na rozmowy kwalifikacyjne w sprawie pracy do holenderskiej firmy kilka osób. Nie jest więc jeszcze pewne, czy osoby te będą zatrudnione w firmie holenderskiej. Osoby wysłane nie są pracownikami spółki. Spółka wypłaciła każdej z tych osób diety 42 euro za każdy dzień i zwrot kosztów przejazdu prywatnym samochodem 0,29 euro za 1 km. Czy kwoty wypłacone tym osobom będą dla nich przychodem do opodatkowania? Czy spółka musi wystawić im jakąś deklarację podatkową?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodami co do zasady są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz