Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
30.12.2008 00:00

Przekształcenie spółki z o.o. w SKA

Pytanie: Spółka z o.o. przekształca się w spółkę komandytowo-akcyjną. Wspólnicy sp. z o.o. będący osobami fizycznymi stają się wspólnikami SKA. Czy wspólnicy spółki SKA muszą zgłosić się jako...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka z o.o. przekształca się w spółkę komandytowo-akcyjną. Wspólnicy sp. z o.o. będący osobami fizycznymi stają się wspólnikami SKA. Czy wspólnicy spółki SKA muszą zgłosić się jako przedsiębiorcy do Urzędu Skarbowego, jeżeli nie prowadzili przed przekształceniem działalności gospodarczej? Jeżeli tak - w jakim terminie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 8 Kodeksu spółek handlowych, spółka osobowa może we własnym imieniu nabywać prawa, w tym własność nieruchomości i inne prawa rzeczowe,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz