Notowania

prawo podatkowe
15.11.2008 00:00

Przejście z zatrudnienia etatowego na firmę

Pytanie: Od 2000 roku prowadzę działalność gospodarczą. W swoim czasie zatrudniałem też kilku pracowników, miałem kilku kontrahentów. Sytuacja diametralnie się zmieniła. W lutym br. zatrudniłem się na...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Od 2000 roku prowadzę działalność gospodarczą. W swoim czasie zatrudniałem też kilku pracowników, miałem kilku kontrahentów. Sytuacja diametralnie się zmieniła. W lutym br. zatrudniłem się na umowę o pracę na czas określony do stycznia 2009 roku. W między czasie prowadziłem normalnie działalność gospodarczą. W czerwcu br. zakończyłem współpracę z moim ostatnim kontrahentem. Do dnia dzisiejszego nie mam dochodów z tytułu działalności gospodarczej, tylko z umowy o pracę. Noszę się z zamiarem zakończenia umowy o pracę i przejście na rozliczenie na fakturę VAT. Czy w moim przypadku obowiązywałaby zasada nieliniowego (19%) rozliczenia się z US? Nawet gdyby to nastąpiło po wygaśnięciu umowy?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 9a ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, podatnicy, z zastrzeżeniem ust. 3, mogą wybrać sposób opodatkowania dochodów z pozarolniczej...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz