Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
03.03.2008 00:00

Pożyczka udzielona sp. z o.o. przez wspólników

Pytanie: Dwie osoby będące osobami fizycznymi, które jednocześnie są wspólnikami w sp. z o.o., otrzymały kredyt z banku na budowę domu. Chcą pieniądze z kredytu pożyczyć sp. z o.o., w której są...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Dwie osoby będące osobami fizycznymi, które jednocześnie są wspólnikami w sp. z o.o., otrzymały kredyt z banku na budowę domu. Chcą pieniądze z kredytu pożyczyć sp. z o.o., w której są wspólnikami. Sp. z o.o. zajmuje się budową domów. Czy pożyczka taka podlega opodatkowaniu, jeśli tak, to proszę wskazać jakim podatkiem? Czy pożyczka ta może być po wybudowaniu domu i następnie sprzedaniu go zaliczona do kosztów uzyskania przychodu?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), podatkowi temu podlegają m.in. umowy spółki (akty założycielskie). Jak stanowi...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz