Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
27.03.2006 00:00

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

Pytanie: Czy od kwoty, o którą zostaje powiększony kapitał zakładowy spółki, trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych? Jeżeli tak, to jakie są stawki? Dlaczego w przypadku przekazania...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy od kwoty, o którą zostaje powiększony kapitał zakładowy spółki, trzeba zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych? Jeżeli tak, to jakie są stawki? Dlaczego w przypadku przekazania zysku netto na kapitał zakładowy trzeba również zapłacić podatek od dochodu? Czy nie jest to podwójne opodatkowanie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1 ust.1 pkt 1 lit. k i pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlegają umowy...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz