Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
08.06.2008 00:00

Podatek od nieruchomości spółki z o.o.

Pytanie: Aportem do spółki jest nieruchomość zabudowana budynkiem, który to budynek i działka, na której budynek ten jest posadowiony nie są jeszcze wykorzystywane na potrzeby działalności spółki ze...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Aportem do spółki jest nieruchomość zabudowana budynkiem, który to budynek i działka, na której budynek ten jest posadowiony nie są jeszcze wykorzystywane na potrzeby działalności spółki ze względów technicznych (budynek do remontu generalnego). Poprzednio budynek i działka stanowiły własność jednego ze wspólników, który opłacał za nie jako osoba fizyczna niewielki podatek od nieruchomości pozostałych - tzn. grunty pozostałe 0,15 zł za 1 m2 oraz budynki pozostałe 3,37 zł za 1 m2 powierzchni, zgodnie z uchwałą właściwej rady gminy. Czy po zmianie właściciela spółka powinna opłacać takie same podatki od nieruchomości jak poprzednik będący osobą fizyczną w przypadku nie wykorzystywania tej nieruchomości w związku z działalnością gospodarczą również przez spółkę?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, najwyższe stawki podatku od nieruchomości w przypadku gruntów i budynków przewiduje się dla...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz