Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
03.03.2008 00:00

Początek amortyzacji budynku używanego

Pytanie: Spółka X zakupiła w lutym 2008 r. budynek (hale produkcyjne) od osoby fizycznej. Jest to używany budynek. Od którego momentu, od jakiego dnia może go amortyzować? Jaki dokument formalny...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka X zakupiła w lutym 2008 r. budynek (hale produkcyjne) od osoby fizycznej. Jest to używany budynek. Od którego momentu, od jakiego dnia może go amortyzować? Jaki dokument formalny należy sporządzić na tę okoliczność. Jaka będzie wartość początkowa - taka jak na umowie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpisów amortyzacyjnych dokonuje się od wartości początkowej środków trwałych...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz