Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
07.01.2009 00:00

Opodatkowanie sprzedaży domu z działką

Pytanie: W jaki sposób będzie opodatkowana sprzedaż domu wraz z przynależną działką dokonana w 2009 roku w sytuacji, w której działka została nabyta w 2007 roku, a dom wybudowany w 2009 roku...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W jaki sposób będzie opodatkowana sprzedaż domu wraz z przynależną działką dokonana w 2009 roku w sytuacji, w której działka została nabyta w 2007 roku, a dom wybudowany w 2009 roku (uzyskanie pozwolenia na budowę domu wydane w 2009 roku). Czy podstawę opodatkowania stanowić będzie przychód, czy dochód ze sprzedaży i czy zastosowanie będzie miała stawka 19 proc. od dochodu, czy 10 proc. od przychodu? Czy sprzedaż tej nieruchomości zwolniona będzie z podatku po okresie 5 lat od daty zakupu / zakończenia budowy, a jeśli tak, to jak wyliczyć ten okres, tj. czy czas ten będzie naliczany od momentu zakupu działki, czy od momentu zakończenia budowy domu?

Odpowiedź: W myśl art. 46 § 1 Kodeksu cywilnego podstawową kategorią nieruchomości są części powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności, które...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz