Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
31.08.2008 00:00

Odliczanie VAT od faktury za abonament

Pytanie: Wykupiłem u Państwa abonament "Zapytaj prawnika" na 7 miesięcy, jako że wiele z pytań prawnych dotyczy nieruchomości, którą wynajmuje. W jaki sposób odliczyć VAT od abonamentu 7-miesięcznego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Wykupiłem u Państwa abonament "Zapytaj prawnika" na 7 miesięcy, jako że wiele z pytań prawnych dotyczy nieruchomości, którą wynajmuje. W jaki sposób odliczyć VAT od abonamentu 7-miesięcznego w deklaracji VAT-7 składanej co miesiąc? Czy należy odliczyć cały VAT od otrzymanej faktury w miesiącu zapłaty, czy może konieczne jest odliczanie proporcjonalne przez 7 kolejnych miesięcy? Czy usługi prawne, jak np. "zapytaj prawnika", mogą być odliczane od VAT i uznawane za koszty uzyskania przychodu z tytułu najmu lokalu użytkowego?

Odpowiedź: Zgodnie z ogólną zasadą, określoną przepisem art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz