Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
14.04.2008 00:00

Nowe rozporządzenie o kasach a usługi internetowe

Pytanie: Prowadzę serwis internetowy od lutego 2007 i świadczę usługi drogą elektroniczną. Sprzedaję abonamenty na usługę, z której można korzystać tylko w sieci. Użytkownicy opłacają usługę za pomocą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę serwis internetowy od lutego 2007 i świadczę usługi drogą elektroniczną. Sprzedaję abonamenty na usługę, z której można korzystać tylko w sieci. Użytkownicy opłacają usługę za pomocą e-przelewów, karty płatniczej lub na konto. Nie prowadzę sprzedaży gotówkowej. Co miesiąc składam sprawozdanie z dziennej ewidencji dochodów, gdzie można zidentyfikować każdą sprzedaną usługę, jej cenę i klienta. Dowiedziałam się, że zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Finansów obejmuje mnie obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej. To jest dla mnie dodatkowy wydatek i kłopot z nabijaniem na kasę każdego abonamentu, gdy i tak użytkownicy nie potrzebują paragonu, szczególnie gdy tę samą ewidencję prowadzę w systemie informatycznym i na kontach bankowych, gdzie wpływają wpłaty od klientów. Czy przysługuje mi zwolnienie z prowadzenie kasy fiskalnej ze względu na bez gotówkowy obrót? Czy mogę takie zwolnienie uzyskać indywidualnie? Jeżeli mam mieć kasę, czy obowiązuje mnie termin 1.06
czy 1.07.2008? Czy kasa ma się znajdować w siedzibie, czy w domu pracownika, który pracuje u mnie w trybie telepracy? Czy kasa może być za granicą, gdy ja - właściciel firmy - mieszkam za granicą? Ile kas mam posiadać, gdy mam 3 pracowników i cała sprzedaż jest najpierw rejestrowana w systemie CMS w trybie online i każdy z 3 pracowników ma dostęp do tych danych w czasie rzeczywistym?

Odpowiedź: Zgodnie z § 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących, zwalnia się do dnia 30 czerwca 2008 r. z obowiązku...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz