Notowania

prawo podatkowe
30.03.2009 00:00

Nagroda w konkursie

Pytanie: Prowadzę firmę (PKPiR i VAT). Obecnie zrobiłem konkurs dla odwiedzających moje stanowisko na targach. Losowana będzie nagroda - telewizor LCD 42cale. Sporządziłem regulamin konkursu,...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę firmę (PKPiR i VAT). Obecnie zrobiłem konkurs dla odwiedzających moje stanowisko na targach. Losowana będzie nagroda - telewizor LCD 42cale. Sporządziłem regulamin konkursu, telewizor zaksięgowałem w koszty i odliczyłem VAT jako wydatek na reklamę. Czy przekazując tę nagrodę zwycięzcy konkursu będę musiał odprowadzić jakiś podatek? Czy tylko on od wygranej?

Odpowiedź: W zakresie podatku od towarów i usług (VAT), zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy o VAT, przez dostawę towarów rozumie się również przekazanie przez podatnika towarów...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz