Notowania

prawo podatkowe
01.10.2008 00:00

Kwota wolna od podatku

Pytanie: W 2008 roku do miesiąca marca byłam zatrudniona na umowę o pracę, w związku z tym pracodawca rozliczał co miesiąc 1/12 kwoty wolnej od podatku. Od 1 kwietnia podjęłam działalność gospodarczą...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W 2008 roku do miesiąca marca byłam zatrudniona na umowę o pracę, w związku z tym pracodawca rozliczał co miesiąc 1/12 kwoty wolnej od podatku. Od 1 kwietnia podjęłam działalność gospodarczą i jednocześnie rozwiązałam umowę o pracę. Jednocześnie od początku roku mam inną umowę o pracę z tytułu której pracodawca nie rozlicza mi 1/12 kwoty zmniejszającej podatek (trwa aktualnie). Czy z momentem podjęcia działalności gospodarczej, tj. od 1 kwietnia mam prawo uwzględnić w moim rozliczeniu podatkowym z tytułu działalności gospodarczej całą kwotę wolną od podatku, czy powinnam raczej pomniejszyć tę kwotę o kwotę rozliczoną przez 3 pierwsze miesiące roku, kiedy pracodawca w ramach umowy o pracę pomniejszał zaliczki podatku dochodowego o 1/12 kwoty wolnej od podatku?

Odpowiedź: Do dochodów opodatkowanych według skali podatkowej, zgodnie z art. 27 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stosuje się jedną kwotę zmniejszająca...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz