Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.09.2007 00:00

Koszty odpłatnego zbycia mieszkania

Pytanie: W tym roku sprzedane zostało mieszkanie kupione w tamtym roku - prosta sytuacja, identyczna jak setki tysięcy innych. Co można odliczyć od podstawy opodatkowania ze sprzedaży nieruchomości...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W tym roku sprzedane zostało mieszkanie kupione w tamtym roku - prosta sytuacja, identyczna jak setki tysięcy innych. Co można odliczyć od podstawy opodatkowania ze sprzedaży nieruchomości (mieszkania) rozliczanej przez fiskus na starych zasadach (zakup odbył się przed styczniem tego roku - czyli do zapłacenia 10 % przychodu)? Proszę o wyliczenie tych rzeczy.

Odpowiedź: Jak stanowi art. 19 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodem z odpłatnego zbycia nieruchomości lub praw majątkowych oraz innych rzeczy,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz