Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
11.10.2007 00:00

Koszt podatkowy pozwanego

Pytanie: Spółka X pozwała nas do sądu o zapłatę. Nie zapłaciliśmy, ponieważ uważamy, że pieniądze się im nie należą, ponieważ nie wykonali zleconych przez nas prac. Kto ma rację rozstrzygnie niebawem...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółka X pozwała nas do sądu o zapłatę. Nie zapłaciliśmy, ponieważ uważamy, że pieniądze się im nie należą, ponieważ nie wykonali zleconych przez nas prac. Kto ma rację rozstrzygnie niebawem sąd. W trakcie postępowania sądowego (wystąpili o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym) ponieśliśmy różne koszty. Sąd zobowiązał nas do dostarczenia ich wyciągu z KRS - co uczyniliśmy - za pomocą zewnętrznej firmy, która się tym zajęła. Mamy fakturę od zewnętrznej firmy za dostarczenie KRS, wyciągnięcie z sądu KRS oraz różne opłaty sądowe z tym związane. Czy poniesione przez nas koszty (wymienione powyżej) można zaliczyć do kosztów podatkowych w świetle pdof (przy założeniu, że niewiadomo, jakie będzie rozstrzygnięcie sądu w przedmiotowej sprawie)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz