Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
11.06.2011 05:10

Konferencja dla pracowników

Pytanie: W tym miesiącu będziemy mieli konferencje dla pracowników zorganizowaną przez pracodawcę. Będzie wynajęta sala, na której pracodawca będzie nas uczył efektowniejszej sprzedaży, lepszego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W tym miesiącu będziemy mieli konferencje dla pracowników zorganizowaną przez pracodawcę. Będzie wynajęta sala, na której pracodawca będzie nas uczył efektowniejszej sprzedaży, lepszego podejścia do kontrahentów w kontakcie z nimi, etc. Pytaliśmy sie właściciela restauracji jak wystawi nam fakturę. Będziemy mieli jedną fakturę z dwiema pozycjami: poz. 1 wynajem sali na konferencję, poz.2 konsumpcja. Czy możemy odliczyć VAT od tej faktury i zarachować netto w koszty?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) obniżenia kwoty lub zwrotu różnicy podatku należnego nie stosuje się do nabywanych...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz