Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
07.02.2006 00:00

Dzierżawca podatnikiem podatku od nieruchomości

Pytanie: Kto powinien uiścić podatek od nieruchomości, która została wydzierżawiona? Dzierżawca, czy zarządca? Chodzi o konkretny przypadek wydzierżawienia gruntu leśnego przez Nadleśnictwo pod...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Kto powinien uiścić podatek od nieruchomości, która została wydzierżawiona? Dzierżawca, czy zarządca? Chodzi o konkretny przypadek wydzierżawienia gruntu leśnego przez Nadleśnictwo pod działalność gospodarczą (grunt czasowo wyłączony z produkcji), konkretnie kamieniołom. W umowie dzierżawy nie został zawarty punkt, kto ma płacić podatek od nieruchomości w latach 2001-2002. Obecnie gmina domaga się zapłaty zaległego podatku wraz z odsetkami za nieruchomość. Nie do końca jest wiadome, czy podatek powinno zapłacić Nadleśnictwo (Skarb Państwa), czy kamieniołom, który ten teren dzierżawił.

Odpowiedź: Zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 4 lit. a ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, podatnikami podatku od nieruchomości są osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz