Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
10.06.2007 00:00

Dzierżawa a wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

Pytanie: Spółdzielnia wydzierżawiła lokal firmie ze Szwecji, która nie ma zarejestrowanej działalności w Polsce. Oprócz dzierżawy występować będą refaktury za prąd, ciepło, usługi telekomunikacyjne....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Spółdzielnia wydzierżawiła lokal firmie ze Szwecji, która nie ma zarejestrowanej działalności w Polsce. Oprócz dzierżawy występować będą refaktury za prąd, ciepło, usługi telekomunikacyjne. Czy w związku z tym należy się zarejestrować jako podatnik VAT-UE? Czy świadczenie usług jest wewnątrzwspólnotową dostawą towarów?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), przez wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, o której mowa w art. 5 ust. 1 pkt 5, rozumie...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz