Notowania

prawo podatkowe
09.02.2009 00:00

Duplikat dotyczący faktury z roku ubiegłego

Pytanie: Prowadzę firmę (PKPiR, VAT). Jedna z firm zgłosiła się do mnie, że mam 3 faktury z listopada 2008 r. nieopłacone. Okazuje sie, że nie dostałem tych faktur i nie zaksięgowałem ich (towar wtedy...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę firmę (PKPiR, VAT). Jedna z firm zgłosiła się do mnie, że mam 3 faktury z listopada 2008 r. nieopłacone. Okazuje sie, że nie dostałem tych faktur i nie zaksięgowałem ich (towar wtedy otrzymałem, ale nie otrzymałem faktury). Teraz przysłali mi duplikaty. Dwie faktury to towar handlowy, a jedna to koszt. Data wystawienia duplikatów to 5 luty 2009 r., data wystawienia faktur pierwotnych 29 listopada 2008 r. Do VAT-u chcę zaksięgować te faktury w lutym, tj. w dacie wystawienia duplikatów. Z jaką datą zaksięgować te faktury do PKPiR?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 22 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, koszty uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 5 i 6, są potrącane tylko w tym roku...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz