Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
08.01.2007 00:00

Dowód zakupu rzeczy wniesionej aportem

Pytanie: W grudniu wstąpiłem do spółki z o.o. W zamian za udziały wniosłem aport w postaci sprzętu komputerowego. W tym roku muszę złożyć PIT-38 do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od wartości...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W grudniu wstąpiłem do spółki z o.o. W zamian za udziały wniosłem aport w postaci sprzętu komputerowego. W tym roku muszę złożyć PIT-38 do Urzędu Skarbowego i zapłacić podatek od wartości otrzymanych udziałów pomniejszonych o koszty zakupu lub amortyzacji ww. sprzętu. Część sprzętu przekazałem z mojej działalności gospodarczej, część z majątku nie wchodzącego do firmy, np. drukarkę. Drukarkę kupiłem za 15 000 zł, a objąłem udziały za 8 000 zł. Czy jeżeli kupiłem sprzęt, a nie posiadam dowodu zakupu, mogę jego cenę wliczyć jako koszt przy obliczaniu podstawy do opodatkowania? Czy Urząd Skarbowy może zażądać dowodu zakupu?

Odpowiedź: Sposób ustalenia kosztów uzyskania takiego przychodu określa art. 22 ust. 1e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Przewiduje on różny sposób...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz