Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
15.02.2007 00:00

Doręczenie wedle ordynacji podatkowej

Pytanie: Czy w świetle art. 145 ordynacji podatkowej, jeżeli organ podatkowy doręczył pismo pełnomocnikowi strony na poczcie ustanowionego do odbioru przesyłek poleconych, to czy doręczenie jest...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy w świetle art. 145 ordynacji podatkowej, jeżeli organ podatkowy doręczył pismo pełnomocnikowi strony na poczcie ustanowionego do odbioru przesyłek poleconych, to czy doręczenie jest skuteczne? Pełnomocnik na poczcie nie jest przecież przedstawicielem w świetle art. 145 ordynacji podatkowej. Nie jest też wymieniona w art. 149.

Odpowiedź: Zasadą jest, że pisma doręcza się stronie, a gdy strona działa przez przedstawiciela - temu przedstawicielowi.Jeżeli strona ustanowiła pełnomocnika, pisma...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz