Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
10.06.2007 00:00

Do jakiego roku zaliczyć przychód z czynszu

Pytanie: Firma wydzierżawia nieruchomość i z tego tytułu uzyskuje przychód w postaci czynszu dzierżawnego na podstawie faktur VAT wystawianych za poszczególne miesiące. Końcowy termin płatności...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Firma wydzierżawia nieruchomość i z tego tytułu uzyskuje przychód w postaci czynszu dzierżawnego na podstawie faktur VAT wystawianych za poszczególne miesiące. Końcowy termin płatności wynikający z faktury za grudzień przypada na styczeń nowego roku. Faktury są wystawiane w grudniu, a zapłata następuje faktycznie w styczniu. Do jakiego roku zaliczyć przychód z czynszu dzierżawnego?

Odpowiedź: Zgodnie z brzmieniem art. 14 ust. 1e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli strony ustalą, że usługa jest rozliczana w okresach rozliczeniowych,...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz