Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
30.07.2007 00:00

Cena nabycia do przekazania na cele osobiste a VAT

Pytanie: Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zamierza przekazać na cele osobiste budynek, który przestał być potrzebny w działalności gospodarczej. Budynek został zakupiony przez tę...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zamierza przekazać na cele osobiste budynek, który przestał być potrzebny w działalności gospodarczej. Budynek został zakupiony przez tę osobę "prywatnie" i w momencie zakupu nie miał żadnego związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Ów budynek przed wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych został ulepszony w wysokości przewyższającej 30%. Czynność przekazania spełni wymogi określone w art. 43 ustawy o VAT i będzie korzystać ze zwolnienia. Nie jest dla nas jasna ustawowa cena nabycia. Założenie: budynek został zakupiony za 500 tys., a wydatki na jego ulepszenie wyniosły 300 tys. (netto - VAT odliczone na zasadach ogólnych). Czy zgodnie z art. 29 ust. 10 ustawy o VAT za cenę nabycia do przekazania na cele osobiste należy przyjąć wartość budynku plus wartość jego ulepszenia (800 tys.) czy może wartość samego ulepszenia (300 tys.)?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), przez dostawę towarów rozumie się przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel.
Jak...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz