Notowania

prawo podatkowe
22.02.2009 00:00

Badanie techniczne samochodu

Pytanie: Urząd skarbowy zakwestionował naszej firmie - spółce z o.o. - (za listopad 2008 r.) odliczenie podatku VAT naliczonego od należnego od zakupionego samochodu ciężarowego (chłodnia), którego...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Urząd skarbowy zakwestionował naszej firmie - spółce z o.o. - (za listopad 2008 r.) odliczenie podatku VAT naliczonego od należnego od zakupionego samochodu ciężarowego (chłodnia), którego ładowność wynosi 2740 kg, masa własna 4750 kg, a masa całkowita 7490 kg. Czy w tak oczywistej sytuacji, jak parametry tego samochodu, mamy obowiązek poddawać go badaniu technicznemu celem uzyskania zaświadczenia od okręgowej stacji pojazdów, która potwierdza, że samochód spełnia warunki wymienione w art. 86 ust. 4 pkt 1-5, umożliwiające odliczenie podatku VAT?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 86 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), w przypadku nabycia samochodów osobowych oraz innych pojazdów samochodowych o dopuszczalnej...

Tagi: prawo podatkowe, porady, porady prawne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz