Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo podatkowe
19.01.2007 00:00

Amortyzacja środka trwałego a aport

Pytanie: W grudniu 2006 do spółki z o.o. przekazałem w części zamortyzowany środek trwały. Czy kwotę niezamortyzowaną środka trwałego, przekazanego aportem, zalicza się w koszty jak przy sprzedaży?...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W grudniu 2006 do spółki z o.o. przekazałem w części zamortyzowany środek trwały. Czy kwotę niezamortyzowaną środka trwałego, przekazanego aportem, zalicza się w koszty jak przy sprzedaży? Czy na środek trwały przekazany aportem mam wystawić fakturę VAT?

Odpowiedź: Wniesieniewkładuniepieniężnego (aportu) do spółki prawa handlowego lub cywilnego jest zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług (§ 8 ust. 1...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz