Notowania

prawo podatkowe
14.06.2011 05:10

Adaptacja mieszkania osoby niepełnosprawnej

Pytanie: Emerytka posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności ma zamiar wykonać remont łazienki w mieszkaniu, w którym zamieszkuje i jest zameldowana. Mieszkanie jest własnością wnuczki - miesiąc...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Emerytka posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności ma zamiar wykonać remont łazienki w mieszkaniu, w którym zamieszkuje i jest zameldowana. Mieszkanie jest własnością wnuczki - miesiąc przed remontem otrzymała je w darowiźnie od babci. Remont łazienki obejmuje oprócz wymiany rur wod-kan, również elementy dostosowujące łazienkę do potrzeb wynikających z niepełnosprawności ruchowej emerytki - np. zamiana wanny na kabinę prysznicową, montaż uchwytów itp. Czy część wydatków niepełnosprawnej emerytki poniesionych na adaptację łazienki do jej potrzeb wynikających z niepełnosprawności będzie można odliczyć od dochodu w jej zeznaniu podatkowym mimo, iż mieszkanie nie jest już jej własnością?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych podstawę obliczenia podatku co do zasady stanowi dochód, po odliczeniu kwot wydatków...

Tagi: prawo podatkowe, porady, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz