Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zwrot kaucji za mieszkanie

0
Podziel się:

Pytanie: W 1987r decyzją urzędu dzielnicowego w Kraków Śródmieście wydział spraw lokalowych moja siostra dostała przydział na mieszkanie w prywatnej kamienicy.
...

Pytanie: W 1987r decyzją urzędu dzielnicowego w Kraków Śródmieście wydział spraw lokalowych moja siostra dostała przydział na mieszkanie w prywatnej kamienicy. Wydanie kluczy do mieszkania było uwarunkowaniem wpłaty kaucji za mieszkanie. W wyniku wieloletnich konfliktów z właścicielem kamienicy siostra zdecydowała się na opuszczenie mieszkania oraz wymeldowania się z tego lokalu. W zamian za to właściciel kamienicy po podpisaniu ugody zwrócił siostrze symboliczną kwotę w wysokości 5000 zł tytułem zwrotu nałożonych kosztów, które poniosła podczas wprowadzania się (mieszkanie nadawało się do kapitalnego remontu, było bez łazienki a także bez toalety). Nadmieniam, że kaucja w kwocie 13 860zł została wpłacona w 1987r. na konto urzędu dzielnicowego Kraków Śródmieście . Zatem do kogo należy się zwrócić o zwrot kaucji za mieszkanie? Informuję, że dotychczasowy właściciel nie żyje a jego syn (spadkobierca) twierdzi, iż nie otrzymał żadnych pieniędzy. Do kogo należy się zwrócić o zwrot kaucji za mieszkanie?

Odpowiedź: Na podstawie poprzednio obowiązujących przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. Prawo lokalowe (tekst jednolity: Dz. U. 1987 r. Nr 30 poz. 165) uchylonej...

porady
prawo
prawo mieszkaniowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)