Notowania

Przejdź na
porady
29.03.2012 05:11

Wypłata udziałów byłemu członkowi spółdzielni

Pytanie: Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych w art. 26. § 1. stanowi że: Udział byłego członka wypłaca się na podstawie zatwierdzonego sprawozdania finansowego za rok, w...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych w art. 26. § 1. stanowi że: Udział byłego członka wypłaca się na podstawie zatwierdzonego sprawozdania finansowego za rok, w którym członek przestał należeć do spółdzielni. Sposób i terminy wypłaty określa statut. O jakie udziały chodzi w tym przepisie, czy chodzi o waloryzacje wkładu?

Odpowiedź: Cytowany przez Pana przepis to art. 26 § 1 Prawa Spółdzielczego (dalej pr. spółdz.). Zgodnie z tym artykułem spółdzielnia jest zobowiązana do wypłaty...

Tagi: porady, prawo, prawo mieszkaniowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz