Notowania

Przejdź na
porady
09.04.2009 00:00

Wymiana urządzeń gazowych w lokalu mieszkalnym

Pytanie: W kamienicy będącej własnością prywatną po przeglądzie kominowym okazało się, że część bojlerów gazowych zainstalowanych w mieszkaniach nie posiada przewodów kominowych. Od kominiarza...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: W kamienicy będącej własnością prywatną po przeglądzie kominowym okazało się, że część bojlerów gazowych zainstalowanych w mieszkaniach nie posiada przewodów kominowych. Od kominiarza otrzymałam nakaz zdjęcia tych urządzeń. Czy jako wynajmujący mam obowiązek zapewnienia najemcom zastępczych urządzeń spełniających dotychczasowe funkcje? Jeśli tak, jaka jest tego podstawa prawna?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 6a ustawy o ochronie lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego, wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania...

Tagi: porady, prawo, prawo mieszkaniowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz