Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
09.05.2007 00:00

Koszt sporządzenia kopii dokumentów w spółdzielni

Pytanie: Członkowie spółdzielni mają prawo do wglądu w dokumenty spółdzielni i często żądają kopii niektórych dokumentów. Zaspokojenie żądań członków powoduje dodatkowe koszty, często z rzędu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Członkowie spółdzielni mają prawo do wglądu w dokumenty spółdzielni i często żądają kopii niektórych dokumentów. Zaspokojenie żądań członków powoduje dodatkowe koszty, często z rzędu kilkudziesięciu złotych. Czy spółdzielnia może żądać od członków, dla których wytworzono żądane kopie, pokrycia kosztów przygotowania kopii? Lokowanie w/w kosztów w tzw. eksploatacji powodowałoby, że wszyscy członkowie pokrywaliby koszty wygenerowane tylko przez niektórych członków spółdzielni. Jeżeli pobieranie takich opłat jest możliwe, który organ spółdzielni powinien takie koszty ustanowić?

Odpowiedź: Ustawa z dnia 16 września 1982 r. Prawo spółdzielcze (tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 188 poz. 1848 ze zm.) stanowi w art. 18 § 2 pkt 3, iż członek spółdzielni...

Tagi: porady, prawo, prawo mieszkaniowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz