Notowania

porady
23.09.2014 05:11

Biuro rachunkowe bez certyfikatu

Pytanie: Prowadzę biuro rachunkowe (KPiR , vat, pracownicy). Obecnie żona chce otworzyć biuro rachunkowe , ale nie ma certyfikatu. Aby miała 3-letnią praktykę na księgach rachunkowych (wykształcenie...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Prowadzę biuro rachunkowe (KPiR , vat, pracownicy). Obecnie żona chce otworzyć biuro rachunkowe , ale nie ma certyfikatu. Aby miała 3-letnią praktykę na księgach rachunkowych (wykształcenie ma spełniające wymagania) - chcemy zrobić tak: Żona otwiera na siebie biuro rachunkowe, a ja będę podwykonawcą jej zleceń. Czy w ten sposób będzie prawidłowo udokumentowana praktyka 3-letnia? Czy żona może prowadzić zarówno księgi rachunkowe jak i podatkowe przy pomocy mojego podwykonawstwa? Czy moje podwykonawstwo będzie u niej kosztem?

Odpowiedź: Praktyka w księgowości obejmuje wykonywanie takich czynności, jak (art. 76b ust. 2 ustawy o księgowości): 1) prowadzenie udokumentowanych zapisów zdarzeń...

Tagi: porady, prawo, prawo bankowe
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz