Notowania

porady
13.04.2009 00:00

Uchylenie decyzji wydanej z naruszeniem prawa

Pytanie: Organ administracji publicznej stwierdza wydanie decyzji z naruszeniem prawa w trybie art. 151 § 2 kpa. Czy są jakieś ograniczenia czasowe na uchylenie decyzji ostatecznej w trybie artykułu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Organ administracji publicznej stwierdza wydanie decyzji z naruszeniem prawa w trybie art. 151 § 2 kpa. Czy są jakieś ograniczenia czasowe na uchylenie decyzji ostatecznej w trybie artykułu 154 kpa, tzn. czy istnieje termin, po którym decyzja nie może być uchylona w związku z tym przepisem (tak jak w przypadku art. 146 kpa)? Czy w trybie art. 154 może być uchylona również decyzja ostateczna co, do której organ stwierdził wydanie z naruszeniem prawa zgodnie z art. 151 § 2 kpa?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 154 kpa decyzja ostateczna, na mocy której żadna ze stron nie nabyła prawa, może być w każdym czasie uchylona lub zmieniona przez organ administracji...

Tagi: porady, porady prawne, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz