Notowania

porady
12.03.2009 00:00

Prowadzenie studiów doktoranckich

Pytanie: Instytut naukowy działający na podstawie ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych rozważa możliwość prowadzenia studiów doktoranckich, jednak istnieje wiele wątpliwości prawnych, czy jest to...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Instytut naukowy działający na podstawie ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych rozważa możliwość prowadzenia studiów doktoranckich, jednak istnieje wiele wątpliwości prawnych, czy jest to w ogóle możliwe. W ustawie o jednostkach badawczo-rozwojowych nie ma zapisu, że jednostka może prowadzić takie studia, za to w art. 71 jest napisane, że słuchacze studiów doktoranckich w chwili wejścia w życie ustawy mogą studia ukończyć. Dodam, że w pierwotnej wersji ustawy z 1985 roku widnieje taki sam zapis w art.75. Natomiast w ustawie o stopniach naukowych i tytule naukowym z art 37 wynika, że instytuty działające na podstawie ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych, które posiadają prawo do nadawania stopnia doktora habilitowanego, mogą prowadzić studia doktoranckie. Przedmiotowy instytut posiada takie prawo. Czy instytut naukowy działający na podstawie Ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych może prowadzić studia doktoranckie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 1 ust. 2 ustawy o jednostkach badawczo-rozwojowych, jednostkami badawczo-rozwojowymi są instytuty naukowo-badawcze oraz ośrodki badawczo-rozwojowe,...

Tagi: porady, porady prawne, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz