Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
01.01.2006 00:00

Nieważność decyzji z mocy prawa

Pytanie: Czy fakt, że decyzja administracyjna zezwala na budowę obiektów w miejscu, w którym obowiązujący przepis ochrony przyrody zabrania wznoszenia jakichkolwiek obiektów budowlanych wyczerpuje...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy fakt, że decyzja administracyjna zezwala na budowę obiektów w miejscu, w którym obowiązujący przepis ochrony przyrody zabrania wznoszenia jakichkolwiek obiektów budowlanych wyczerpuje treść art. 156. § 1. 7 KPA: "zawiera wadę powodującą jej nieważność z mocy prawa"? Czy istnieje obowiązująca, praktyczna wykładnia pojęcia "wada powodująca nieważność z mocy prawa" decyzji administracyjnej?

Odpowiedź: Zgodnie z poglądem wyrażonym w orzeczeniu NSA z dnia 21 stycznia 1988 r., sygn. akt. IV SA 941/87- przepis art. 156 § 1 pkt 7 kpa może być podstawą stwierdzenia...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz