Notowania

porady
25.02.2011 05:10

Budowa kościoł a działalność pożytku publicznego

Pytanie: Nowo powstała parafia chce budować kościół. Czy zatem kościół rzymskokatolicki może prowadzić działalność pożytku publicznego i być uznanym za organizację pożytku publicznego? Czy wtedy 1%...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Nowo powstała parafia chce budować kościół. Czy zatem kościół rzymskokatolicki może prowadzić działalność pożytku publicznego i być uznanym za organizację pożytku publicznego? Czy wtedy 1% podatku od podatników może być przekazane kościołowi (konkretnej parafii) na budowę kościoła?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (dalej ustawa) działalnością pożytku publicznego jest działalność społecznie...

Tagi: porady, prawo administracyjne, prawo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz