Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
08.06.2007 00:00

Warunki nadania klauzuli na nowego wierzyciela

Pytanie: Staram się odzyskać pieniądze dla klienta na podstawie umowy przelewu powierniczego wierzytelności. Wierzytelność jest stwierdzona sądowym tytułem wykonawczym. Dłużnik jest współwłaścicielem...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Staram się odzyskać pieniądze dla klienta na podstawie umowy przelewu powierniczego wierzytelności. Wierzytelność jest stwierdzona sądowym tytułem wykonawczym. Dłużnik jest współwłaścicielem domu i ja jestem gotów ponieść koszty egzekucji tej współwłasności, a następnie samemu kupić udział dłużnika w domu, bo zapewne nikt inny nie zechce. Następnie mam zamiar doprowadzić do zniesienia współwłasności. Aby zrealizować plan, trzeba będzie uzyskać klauzulę na mnie, na podstawie umowy przelewu powierniczego wierzytelności, ale wiem, że musi to być dokument urzędowo poświadczony. Mój klient - cedent (powierzający) mieszka kilkaset kilometrów dalej. Czy możliwe jest dokonanie cesji urzędowo poświadczonej taką drogą, że ja sporządzę nowy dokument umowy przelewu powierniczego wierzytelności, pójdę z nim do notariusza i podpiszę go w jego obecności (notariusz poświadczy czynność), a następnie wyślę klientowi i on z kolei pójdzie z tym egzemplarzem do notariusza i zrobi to samo, a następnie odeśle mi tę
cesję, po czym ja z nią i z tytułem wykonawczym wystąpię do sądu po klauzulę na mnie?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 788 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego, jeżeli uprawnienie lub obowiązek po powstaniu tytułu egzekucyjnego lub w toku sprawy przed wydaniem...

Tagi: porady, prawo, postępowanie przed sądem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz