Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
23.09.2014 05:11

Opłata egzekucyjna

Pytanie: Mam hipotekę przymusową zwykła na nieruchomości dłużnika na 50.000,- zł. komornik sprzedał działkę za 22.000,- zł, ale z wniosku innego wierzyciela nie mającego hipoteki, tak że cała kwota...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mam hipotekę przymusową zwykła na nieruchomości dłużnika na 50.000,- zł. komornik sprzedał działkę za 22.000,- zł, ale z wniosku innego wierzyciela nie mającego hipoteki, tak że cała kwota przypadnie mnie. Uczestniczę jednak tylko jako wierzyciel hipoteczny, ponieważ nie wniosłem ani o wszczęcie, ani o przyłączenie się do egzekucji. Czy Komornik ma prawo pobrać opłatę stosunkową od należnych mi pieniędzy, skoro jest to opłata egzekucyjna związana ze wszczęciem egzekucji, a egzekucja została przeprowadzona bez mojego wniosku. Czy słuszne jest twierdzenie, że Komornikowi sie nic nie należy, skoro jedyny wierzyciel egzekwujący nic nie otrzymał?

Odpowiedź: W przedmiotowej kwestii należy sięgnąć do przepisów k.p.c. odnośnie kolejności zaspokajania należności z wyegzekwowanej kwoty. Zgodnie z art. 1025 § 1...

Tagi: porady, prawo, postępowanie przed sądem
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz