Notowania

Przejdź na
porady
29.04.2009 00:00

Przestępstwo kradzież

Pytanie: Mój były mąż ukradł mi złoto wartości około 2000,00 zł. Wiedząc, że mam zamiar zawiadomić prokuraturę dał je na przechowanie lub ukrył w mieszkaniu swojej matki. Ponieważ w jego mieszkaniu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Mój były mąż ukradł mi złoto wartości około 2000,00 zł. Wiedząc, że mam zamiar zawiadomić prokuraturę dał je na przechowanie lub ukrył w mieszkaniu swojej matki. Ponieważ w jego mieszkaniu nie znaleziono kosztowności policja przeszukała mieszkanie jego matki i dokonała zatrzymania rzeczy. Czy osoba, przechowująca rzeczy z kradzieży czy przywłaszczenia może zostać oskarżona o współudział w czynie zabronionym lub narusza inne przepisy kk swoim działaniem?

Odpowiedź: Pani były mąż dopuścił się występku przewidzianego w art. 278 k.k. ( kradzież ). Zgodnie z art. 18 k.k. za popełnienie przestępstwa odpowiada nie tylko...

Tagi: porady, porady prawne, prawo, postępowanie karne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz