Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
08.09.2007 00:00

Przekazanie zażalenia na umorzenie dochodzenia

Pytanie: Otrzymałem odpis pisma prokuratury okręgowej skierowanego do sądu rejonowego następującej treści: "zgodnie z treścią art. 465 § 2 kpk w załączeniu uprzejmie przekazuję akta (nr) wraz z...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Otrzymałem odpis pisma prokuratury okręgowej skierowanego do sądu rejonowego następującej treści: "zgodnie z treścią art. 465 § 2 kpk w załączeniu uprzejmie przekazuję akta (nr) wraz z wnioskiem Prokuratora Rejonowego o nieuwzględnienie zażalenia (mojego) z dnia ... na postanowienie z dnia ... o umorzeniu dochodzenia, celem rozpoznania środka odwoławczego. Nadmieniam jednocześnie, iż z przyczyn obiektywnych nie podjęto czynności instancyjnych w ramach przepisów obowiązujących do dnia...". Pod spodem widniej podpis zastępcy Prokuratora Okręgowego. Bardzo proszę o przetłumaczenie owego listu zawierającego prawnicze formułki na język potoczny i wyjaśnienie znaczenia wyrażeń "rozpoznanie środka odwoławczego" oraz "czynności instancyjne", proszę także o treść art. 465 § 2 kpk, przepis mówiący o terminach do podjęcia czynności instancyjnych przez prokuraturę oraz podanie, jakie są dopuszczalne przyczyny "obiektywne" do ich niepodjęcia.

Odpowiedź: Jak się domyślamy, działania podjęte przez prokuraturę wynikają ze zmiany przepisów kodeksu postępowania karnego.
Na postanowienie o umorzeniu dochodzenia...

Tagi: porady, prawo, postępowanie karne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz