Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porady
10.01.2007 00:00

Pozwany w powództwie adhezyjnym

Pytanie: Czy osoba poszkodowana w wypadku drogowym na skutek potrącenia ją samochodem przez sprawcę wypadku i doznania w wyniku tego uszkodzeń ciała może w powództwie adhezyjnym art. 62 k.p.k....

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Czy osoba poszkodowana w wypadku drogowym na skutek potrącenia ją samochodem przez sprawcę wypadku i doznania w wyniku tego uszkodzeń ciała może w powództwie adhezyjnym art. 62 k.p.k. przypozwać w pozwie ubezpieczyciela na skutek zawartej ugody ze sprawcą wypadku i nie uwzględniać kwoty wynikającej z ugody przez ubezpieczyciela? Czy można przypozwać ubezpieczyciela w powództwie adhezyjnym złożonym przez poszkodowanego?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 62 pokrzywdzony może aż do rozpoczęcia przewodu sadowego na rozprawie głównej wytoczyć przeciw oskarżonemu powództwo cywilne w celu dochodzenia...

Tagi: porady, prawo, postępowanie karne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz