Notowania

porady
06.11.2008 00:00

Mandat z fotoradaru a ujawnienie kierującego

Pytanie: Wypożyczyłem samochód mojej siostrze. Została ona sfotografowana przez fotoradar. Jako właściciel zostałem wezwany, aby prawdopodobnie podać, komu udostępniłem samochód. Czy jeżeli na zdjęciu...

Podziel się
Dodaj komentarz

Pytanie: Wypożyczyłem samochód mojej siostrze. Została ona sfotografowana przez fotoradar. Jako właściciel zostałem wezwany, aby prawdopodobnie podać, komu udostępniłem samochód. Czy jeżeli na zdjęciu twarz nie będzie możliwa do zidentyfikowania, mogę odmówić odpowiedzi na pytanie komu użyczyłem samochód? Czy taką odmowę Policja może wykorzystać i wzywać wszystkich członków mojej rodziny?

Odpowiedź: Zgodnie z art. 78 ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym (p.r.d.), właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu...

Tagi: porady, prawo, postępowanie karne
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz