Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kodeks karny w Polsce. rząd złagodzi prawo?

0
Podziel się:

Ministrowie zajmą się zmianami w kodeksie karnym. Mają one doprowadzić do zmiany filozofii karania.

Kodeks karny w Polsce. rząd złagodzi prawo?
(Prebranac/Dreamstime)
bFeWRSmZ

Dziś zbiera się rząd. Ministrowie zajmą się zmianami w kodeksie karnym. Mają one doprowadzić do zmiany filozofii karania. Rząd miał przyjąć nowelizację w ubiegłym tygodniu, ale - jak wówczas tłumaczył premier - chodziło o poprawienie pewnych nieścisłości.

Urealniamy penalizację tłumaczy Donald Tusk_ .- Chcemy by niektóre były surowsze. Dotyczy to przede wszystkim niektórych zbrodni typu o charakterze pedofilskim. A jednocześnie nieco chcielibyśmy mniej korzystać z kar więzienia wobec przestępstw, które spokojnie można by karać grzywną, albo karą przymusowe prace społeczne - powiedział Tusk . _

Premier dodał, że w Polsce mamy jedną z najniższych przestępczości w Europie i jednocześnie duży wskaźnik do więzienia. - Wynika to z tego, że przepisy kodeksu karnego są nieadekwatne do społecznej rzeczywistości i, że u nas ciągle często czeka się na sprawiedliwość, a jeszcze dłużej na odsiatkę. A równocześnie mamy świadomość, że jest cała grupa przestępstw, które można by skuteczniej karać nie korzystając z penalizacji - komentuje premier.

bFeWRSnb

Będzie to najobszerniejsza w skutkach od czasów uchwalenia kodeksu w 1997 roku nowelizacja przepisów prawa karnego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie poprowadzimy Polaków na Dzikie Pola" - _ Nie chore fantazje ideologów, czy wodzów politycznych, ale bezpieczeństwo i dostatek Polaków _ - płomienne słowa Donalda Tuska na konwencji PO.
"Polska nie może pozwolić Europie zapomnieć o Ukrainie" Donald Tusk uważa, że Polacy powinni pomóc Ukraińcom uporać się z historią.
Noworoczne orędzie do narodu. Premier chce... Dla mnie najważniejsze jest, żeby w 2014 roku ludzie wreszcie odczuli, że Polska gospodarka nie jest w złej sytuacji - powiedział dziś premier.
bFeWRSnC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)