Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Katastrofa smoleńska. Fałszowali dokumenty?

0
Podziel się:

Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada, czy w Moskwie doszło do sfałszowania kartotek medycznych ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Katastrofa smoleńska. Fałszowali dokumenty?
(PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV)

Rzecznik warszawskiej prokuratury Przemysław Nowak powiedział, że istnieje podejrzenie popełnienia przestępstwa w tej sprawie.

Prokuratorzy badają wątek ewentualnego fałszowania dokumentów z sekcji zwłok przeprowadzanych w Moskwie w kwietniu i maju 2010 roku. Chodzi o lekarzy, którzy dokonywali zapisów w dokumentacji medycznej, w zdecydowanej większości byli to lekarze rosyjscy - powiedział Przemysław Nowak.

Śledztwo prowadzone jest od 2 lipca. Na razie nie są znane szczegółowe plany czynności, jakie zamierza podjąć prokurator kierujący sprawą.W katastrofie rządowego Tu-154M 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński.

Czytaj więcej w Money.pl
USA: Nie ma dowodów, że to wina Rosji Zdaniem amerykańskiego wywiadu malezyjski Boeing 777 został najpewniej namierzony przez pomyłkę.
"Zawstydzająca moralna impotencja Unii" Rosja dostała jasny sygnał: Europa grozi i nic nie robi - piszą niemieckie dzienniki.
Kto sprzedaje Rosji broń? Duże zaskoczenie Z raportu, na który powołuje się agencja AFP, wynika, że wciąż obowiązuje 251 licencji wystawionych przez brytyjski rząd, pozwalających na sprzedaż.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)