Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

LOT przywraca połączenia na Bliski Wschód. Pierwszy lot we wtorek

Podziel się:

Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają połączenia do Tel-Awiwu i Bejrutu – poinformował w poniedziałek po południu rzecznik polskiej linii lotniczej Krzysztof Moczulski. Przekazał, że pierwszy samolot do Tel-Awiwu wystartuje już we wtorek o godz. 23.10.

LOT przywraca połączenia na Bliski Wschód. Pierwszy lot we wtorek
PLL LOT przywraca połączenia do Bejrutu i Tel-Awiwu (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Sytuacja na Bliskim Wschodzie wciąż jest napięta, jednak po niedzielnym ataku Iranu na Izrael nie doszło do eskalacji. Wobec tego PLL LOT podjęły decyzję o przywróceniu połączeń z miastami z tego regionu.

Po dokonaniu szczegółowej analizy pod kątem bezpieczeństwa operacji lotniczych PLL LOT wznawiają połączenia do Tel-Awiwu i Bejrutu. Pierwszym rejsem, który wystartuje, będzie LO151 o godzinie 23.10 – napisał rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski w serwisie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Od pomocnika hydraulika do kontraktu na najwyższy budynek w Europie - Marcin Ziopaja w Biznes Klasie

Zapewnił też, że przewoźnik jest w kontakcie z pasażerami. "W miarę potrzeby nie wykluczamy uruchomienia w najbliższym czasie dodatkowego rejsu, aby zapewnić wszystkim jak najszybszą możliwość przelotu" – przekazał przedstawiciel spółki.

LOT zawiesił wcześniej loty na Bliski Wschód

Ze względu na sytuację geopolityczną PLL LOT zdecydowały w sobotę, że odwołują loty do Tel-Awiwu i do Bejrutu. Odwołane zostały też niedzielny wieczorny i poniedziałkowy poranny rejsy do Tel-Awiwu.

W nocy z soboty na niedzielę Iran wystrzelił w kierunku Izraela około 300 dronów i pocisków rakietowych. Irańskie siły zbrojne określiły atak jako odwet za zbombardowanie irańskiego konsulatu w Damaszku, w którym zginęło kilku irańskich oficerów. Iran oskarżył o to Izrael.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP