Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Żywność z Ukrainy. Kolejne problemy producentów

0
Podziel się:

To oznacza koniec planów Moskwy związanych z wciągnięciem Ukrainy do sojuszu celnego Rosji, Kazachstanu i Białorusi.

Żywność z Ukrainy. Kolejne problemy producentów
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Ukraińskie firmy spożywcze w opałach. Białoruś zabroniła sprzedaży jednej z partii ukraińskiego wina. Z kolei Kazachstan - wzorem Rosji - chce wprowadzić zakaz importu słodyczy największego ukraińskiego producenta, firmy Roshen.

Ministerstwo handlu Białorusi twierdzi, że po przeprowadzeniu ekspertyzy organoleptycznej wina z Krymu, jego eksperci doszli do wniosku, że partia nie odpowiada standardom. Działania Mińska mogą być odpowiedzią na niedawny zakaz importu białoruskiej wieprzowiny na Ukrainę. Nie wykluczone jednak, że decyzja Mińska jest związana z wojną handlową, którą rozpoczynają kraje kontrolowanego przez Moskwę sojuszu celnego.

Od początku tygodniu Rosjanie zabronili importu produktów cukierniczych największego ukraińskiego producenta. Wprowadzenie ograniczenia importu rozważa też Kazachstan. Eksperci w Kijowie twierdzą, że działania Moskwy są związane ze zbliżaniem się terminu ewentualnego podpisania umowy stowarzyszeniowej Brukseli z Kijowem. Zapisano w niej między innymi strefy wolnego handlu Ukrainy i Unii Europejskiej. To oznacza koniec planów Moskwy związanych z wciągnięciem Ukrainy do sojuszu celnego Rosji, Kazachstanu i Białorusi.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin namawia Kijów do integracji z Unią Władimir Putin zachęca władze w Kijowie do integracji gospodarczej z jego krajem poprzez współpracę z Unią Celną Rosji, Białorusi i Kazachstanu.
Władimir Putin podkreślił historyczną wspólnotę Prezydenci Rosji i Ukrainy uczestniczyli w Kijowie w obchodach 1025. rocznicy chrztu Rusi Kijowskiej, na górze św. Włodzimierza.
Promocja w Rosji zwiększa nasz eksport Kampania ma trwać przez 3 lata i jest współfinansowana przez Komisję Europejską.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)