Notowania

wybory 2011
06.09.2011 15:05

Zyta Gilowska zaryzykuje stanowisko?

Udział w debacie może być podstawą do odwołania profesor z Rady Polityki Pieniężnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Kancelaria Prezydenta przekonuje, że Bronisław Komorowski ma prawo konsultować się z prawnikami czy odwołać profesor Zytę Gilowską z Rady Polityki Pieniężnej. *

Rano minister Sławomir Nowak w mediach przekonywał, że jeśli Zyta Gilowska weźmie udział w debacie, w której ma reprezentować PiS, to Bronisław Komorowski będzie musiał wziąć pod uwagę odwołanie jej ze stanowiska członka RPP.

Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska - Wieczorek zaznacza, że obecnie prezydent nie planuje żadnych konsultacji. - _ Mówimy o sytuacji zupełnie hipotetycznej, nie uprzedzajmy faktów. Jeżeli zaistnieje taka sytuacja, w której pani Zyta Gilowska jako członek Rady Polityki Pieniężnej weźmie udział w debacie międzypartyjnej, oczywiście prawem pana prezydenta jest zasięgnięcie opinii prawników _- mówi.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JOANNY TRZASKI - WIECZOREK:

Jarosław Kaczyński zaproponował w sobotę, że Zyta Gilowska, która jest członkinią Rady Polityki Pieniężnej będzie reprezentować Prawo i Sprawiedliwość w debacie eksperci kontra ministrowie rządu Donalda Tuska.

Ustawa o Narodowym Banku Polskim stwierdza, że członek Rady Polityki Pieniężnej nie może zajmować żadnych innych stanowisk i podejmować działalności zarobkowej lub publicznej poza pracą naukową, dydaktyczną lub twórczością autorską. Za zgodą Rady wyrażoną w drodze uchwały (bez udziału zainteresowanego) - dopuszczalna jest działalność w organizacjach międzynarodowych.

Członek Rady będący członkiem partii politycznej lub związku zawodowego obowiązany jest na okres kadencji w Radzie zawiesić działalność w tej partii lub w tym związku, pod rygorem odwołania z Rady.

Więcej na temat debat w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t136965.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kalisz;oskarza;gilowska;o;lamanie;prawa,251,0,903419.html) Kalisz oskarża Gilowską. Złamała prawo? Chodzi o jej udział w debacie przedwyborczej, który zapowiedział Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t97438.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pawlak;o;gilowskiej;ma;pewne;zobowiazania,254,0,903934.html) Ostre słowa o Gilowskiej: Powinna rzucić tą robotę Zdaniem Waldemara Pawlaka, Zyta Gilowska powinna wybrać, czy nadal chce zasiadać w Radzie Polityki Pieniężnej, czy zamierza wrócić do polityki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;tuska;z;kaczynskim;na;razie;nie;ma;szans,203,0,903371.html) Debata Tusk-Kaczyński? PiS chce odpowiedzi Nie dojdzie dziś do spotkania szefów sztabów PiS i PO, którzy mieli ustalić warunki - mówi Tomasz Poręba.
Tagi: wybory 2011, zyta gilowska, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz